Trend Inspiration: Corset

Niegdyś służące do nieludzkiego krępowania kobiecego ciała w imię nienaturalnej sylwetki, potem symbol seksu, jeszcze kilka lat temu kojarzone z koszmarnymi sukniami balowymi z satyny lub tafty, a niedawno niemal zupełnie zapomniane (może z wyjątkiem kręgów gotycko-alternatywnych). Moda na gorsety jest bardzo kontrowersyjna i eksperymentując z nią, łatwo otrzeć się o kicz lub wulgarność. W ostatnich kilku sezonach gorset nieśmiało pokazuje się w kolekcjach projektantów; tym razem w odsłonie romantycznej (McQueen, Beccaria), bieliźnianej (Balmain, LaPointe) lub jako kontrastowy top założony na koszulę (Loewe).

Materiałowe gorsety Prady podbiły serca redaktorek na Fashion Weekach, a ja wzdycham do tych od Walerii Tokarzewskiej-Karaszewicz <3 Wzorzyste, zestawione z gładką sukienką o oryginalnym fasonie tworzą niesamowicie efektowny, lecz daleki od przesady zestaw. 


Waleria Tokarzewska-Karaszewicz spring/summer 2016
Sally LaPointe spring 2017, Fenty x Puma spring 2017, Balmain fall 2016Alexander McQueen fall 2016, Gucci spring 2017, Antonio Berardi spring 2017, Luisa Beccaria fall 2016Prada fall 2016, Loewe fall 2016, Redemption spring 2017Comments