Kas Kryst spring-summer 2015

Jak pewnie większość z Was wie, niedawno odbywała się w Łodzi 11. edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Oczywiście bardzo chciałam dostać choć dwa dni wolnego i móc tam pojechać, szczęście jednak w nieszczęściu, że owego wolnego nie dostałam. W tym sezonie fashion week stał się istnym kuriozum za sprawą masy błędów organizacyjnych,  PR-owych i... zresztą, wystarczy zerknąć TUTU czy choćby nawet TUTAJ. Jednak nawet mimo tych wszystkich - drobnych lub większych - potknięć, to dobra polska moda, taka przez duże M, jest najważniejszym czynnikiem przyciągającym miłośników designu na tą imprezę. Trochę to smutne, że organizatorzy największego takiego wydarzenia w kraju nie traktują jego współtwórców (bo to właśnie młodzi zdolni tworzą polską modę) poważnie... zobaczcie zresztą sami tutaj, jak potraktowani zostali goście zaproszeni na pokaz Kas Kryst...


 A sama kolekcja projektantki była na iście światowym poziomie. 
Miałam okazję oglądać na żywo pokaz wiosennej kolekcji w ubiegłym roku (do obejrzenia TUTAJ). Już wtedy gołym okiem widać było, że Kas jest diablo zdolna i pozostaje tylko czekać, co pokaże następnym razem. I czekają wszyscy z wypiekami na twarzy, bo z sezonu na sezon Kas prezentuje modę coraz lepszą, dojrzalszą. Dzięki połączeniom rozmaitych faktur, tkanin, przemyślanym konstrukcjom i warstwowości uzyskuje tyle odcieni czerni, że śmiało można nazwać ją królową tej barwy. Kolekcja na pierwszy rzut oka jest prosta, nieskomplikowana - czerń i biel, trochę popielatych szarości, długie koszule, bluzy i obszerne parki. Jednak to detale nadają całości tego charakternego sznytu: przeskalowane kołnierze, transparentne wstawki, wycięcia na ramionach rodem z lat 90. Projektantka czerpie inspiracje z poprzednich dekad i po mistrzowsku przekłada je na współczesny język. Gra na zasadzie kontrastów: mięsiste grube tkaniny zestawia z delikatnymi i przezroczystymi, mat łączy z błyskiem, a elegancję ze stylem ulicznym. 
Oglądam zdjęcia po raz enty i za każdym razem moje oko wyłapuje coraz to nowe szczegóły, drobiazgi i niuanse, a to tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że Kas Kryst to zdecydowanie czołówka mody polskiej. English version coming soon.

Comments

  1. Piękny opis, zgadzam się w całości. Kas powinna oficjalnie dostać czarną koronę czarnej królowej ;)
    Pozdrawiam, Nabil ;)

    ReplyDelete

Post a Comment