Sunday, May 25, 2014

Poland Fashion Week fall 2014 favorites

Fashion Philosophy Fashion Week Poland już dawno dobiegł końca, żałuję, że nie mogłam tam być tym razem. Poniżej subiektywny wybór najlepszych kolekcji.

Kas Kryst - ogromnie kibicuję tej dziewczynie, w ubiegłym sezonie pokazała mieszankę lat 60,70 i 80 (więcej TUTAJ), tym razem wróciła do mroczniejszego nurtu - w kolekcji dominowały czerń, szarości i grafity. Pierwsza sylwetka dosłownie powaliła mnie na kolana - bluza ręcznie ozdobiona 2500 przypinkami robi wrażenie! Ograniczona paleta barw zrównoważona różnorodnością tkanin. Zdecydowany faworyt. 


Katarzyna Górecka - kolekcja wyraźnie inspirowana Japonią. Dość prosta i nieskomplikowana, oparta na kontrastowych materiałach, charakteru dodają ciekawe detale, jak np. asymetryczne wycięcia. Niektóre sylwetki zalatują Alexandrem Wangiem, ale przymykam na to oko, bo w odbiorze kolekcja robi świetne wrażenie. 
Pjotr - ciężka, grungowa, uniseksowa kolekcja. Może trochę za bardzo sieciówkowa, ale te cudowne płaszcze/koce, oversize'owe koszule i wielkie kapturzaste kamizelki w połączeniu z androgyniczną stylizacją modeli i modelek tworzą wyśmienitą mieszankę.


all pics: lamode.info

2 comments:

  1. wow♥ I love the first collection!:) cool post!

    www.Lorietta.cz

    ReplyDelete
  2. jak dla mnie Pjotr rozgromił system pokazem! mialam ciary podczas niego. A muzyka, to było marzenie <3

    ReplyDelete