Street Style 21 06 2013

Od jakiegoś czasu prowadzę sekcję street style na swoim Facebooku, jednak Andre podpowiedział mi, bym i tutaj wrzucała zdjęcia ludzi, których focimy. Okej! Niech będzie. W sumie niegłupi pomysł.
W jakich okolicznościach właściwie pomysł się zrodził? Od dawna śledzę blogi streetstyle'owe, jaram się Skandynawią, Berlinem, dziewczynami mentalnie żyjącymi w latach 90. Mieszkam w małym wschodnim mieście, w którym ubiór nie jest traktowany jako coś istotnego. Jeśli dzieje się inaczej, wtedy w dobrym tonie uchodzi ubieranie się wyłącznie w sieciówkach, tj Zara, Mohito, HareM, House. Dzieje się to samo co wszędzie, ludzie giną w natłoku identycznych ubrań i powielanych do znudzenia sezonowych trendów. Moda przez mizerne em... 
Napotkanie na ulicy kogoś odzianego oryginalnie i nieszablonowo jest tak proste, jak znalezienie w damskiej torebce tego, co jest akurat niezbędne, a więc graniczy niemal z cudem. Jednak czasem cuda się zdarzają, więc dlaczego by nie spróbować?
Razem z Andrzejem wybieramy się czasem do centrum, siadamy na ławeczce i czujnym okiem śledzimy każdą sylwetkę prześlizgującą się po chodniku. Widujemy mnóstwo fashion victims, ale czekamy właśnie na ten cud, na to, że jakaś iskierka modowej nadziei pojawi się na horyzoncie. Czasem przesiedzimy tak pół dnia i nikt nie zwróci naszej uwagi (chyba, że w odwrotnym kierunku niż zamierzony), a czasem, choć z rzadka, trafi się jedna, dwie miłe i miło wyglądające osóbki. Tymi właśnie zdjęciami postanowiłam dzielić się też tu, na blogu. 
I am running a street style section on my Facebook page, but my photographer suggested to post the pictures on my blog, too. So I did.
I live in small town in eastern part of Poland, where people don't pay much attention to what they wear. Those who care about their looks, choose rather 'safe' clothes from shops like Mohito, House, H&M or Zara, they basically copy the most popular trends. As a result, it is really difficult to find a person with original style, because everyone looks the same... Some people are afraid of 'what others are gonna say' if they wear something more sophisticated. My 'mission' is to search for those unique, good-looking individuals. It happens very rarely, but I managed to find some who catched my eye.

Comments

  1. ładnie jest ubrana ta pierwsza osóbka ;) świetna kurtka !

    http://marttfashion.blogspot.com/2013/11/grey-dress.html

    ReplyDelete
  2. No i prawidłowo że mnie posłuchałaś.

    ReplyDelete

Post a Comment