#190
Jako że ostatnio poleciałam mocno w klimaty retro, dzisiaj sięgam po trochę 'świeższą' inspirację - lata 90. 
Ta dekada kojarzy mi się bardzo z dzieciństwem. Dorastałam na wsi, więc nie docierały do mnie żadne nowinki z zachodu; ubrania nosiło się zazwyczaj po starszych kuzynach. Pamiętam sztruksowe spodnie, sweterki w przybrudzonych kolorach, dżinsy z wysokim stanem i super ciepłe kurtki na kożuszku. Wtedy jeszcze rzeczy produkowane były po to, by służyć latami, teraz przekazywanie z pokolenia na pokolenie swetrów czy spodni nie ma sensu. Ba! świetnie, jeśli kupnej rzeczy uda się przetrwać kilka sezonów! 
Szczęście mi dopisało, bo na strychu znalazłam oryginalne spodnie marchewy (wymagały małej poprawki krawieckiej), sparowałam je z oversize'ową dżinsową kurtką na kożuszku, którą kiedyś wyszperałam w jakimś lumpeksie. Swoją drogą, ta kurtka jest doskonała na taką zimę - idąc na spacer przy -15 stopniach nie odczuwam żadnego dyskomfortu termicznego. Do tego dżinsowego zestawu idealnie wkomponował się krótki sweter wyszywany perełkami, w pięknym odcieniu zgaszonej zieleni. Niechcący też wpasowałam się w wiosenne trendy - podobno denim total look jest bardzo na czasie!
Co o tym myślicie? Z czym Wam się kojarzą lata 90.? 

denim jacket, jeans - vintage, sweater - Rosegal 

Today's outfit is inspired by 90's and my childhood. I remember these denim jackets and high waisted jeans; lucky me, I found a pair of vintage Lee jeans in the attic. I paired it with oversized denim jacket (also vintage) and pearl beaded sweater in beautiful shade of green. It's a little short so it looks perfect with high-waisted jeans. Now when I look at these photos I realized that accidentaly my outfit fits perfectly into spring trends! Denim total looks are one of the hottest trends for the upcoming season.

What are your thoughts about 90s?

Special promo Rosegal Womens Day Gift 2018 - get 10% off with the code RosegalChen!

Comments

Post a Comment