#172


Dziś kontynuacja męskiego stylu, tym razem z kobiecym akcentem. Kilka razy próbowałam pozbyć się tej żarówiastej bluzki, ale niemal za każdym razem pod koniec aukcji siedziałam jak na szpilkach modląc się, żeby jednak nikt jej nie zechciał. I tak została, mam ją już ponad 7 lat. Dopiero niedawno odkryłam jej urok, dowiedziałam się, że ta wstążka wiązana na kokardkę zwie się fontaziem, oraz że tego typu bluzki doskonale sprawdzają się w strojach inspirowanych męskimi (zobaczcie chociażby tutaj i tutaj; dodatkowo groszki to jeden z mikrotrendów, które pojawiły się w sezonie jesienno-zimowym). 
Wkręciłam się i przekopuję vogue.com i kolekcje projektantów w poszukiwaniu inspiracji na zimę, bo czuję, że spędzę ją właśnie w stylu granny/dandy. Nie ma takiego stylu? No to właśnie go stworzyłam!
coat, sweater, blouse, belt, pants, bag - second hand, shoes - sixtyseven

Today's outfit is a continuation of my dandy style fascination, but this time I with a little feminine accent. I tried to sell this pink blouse few times but everytime I was hoping that no one wants to buy it. And here it is, seven years with me. I just discovered its charm, and realised that the bowknot is just perfect for masculine inspired outfits (just take a look here and here; what is more, polka dot is one of the hottest trend this season). I am really into this granny/dandy style right now, digging vogue.com and watching designers' old collections in order to find more and more inspiration for the upcoming winter. 

Comments

 1. Chętnie bym zobaczyła bluzkę w całej okazałości. Wg mnie takie odlotowe ciuchy do prostej całości, to dobra opcja. Poza tym fajowe gacie i buty ;) :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. odgrzebałam staroć sprzed ponad 6 lat, proszę ;)
   http://s3cdn-test-lookbooknu.netdna-ssl.com/files/looks/large/2011/05/12/1263456_P5120005_2_.jpg?1305225856

   Delete
 2. Bardzo fajny zestaw, podobają mi się spodnie :)

  ReplyDelete
 3. Love the mix in prints with the pants and belt. The pop of pink is perfect, IMO. I'm glad you ended up keeping the scarf! <3

  - Anna

  www.melodicthriftychic.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. I really love this scarf blouse but I think it is not really my color and that's why I wear it so rarely...

   Delete

Post a Comment