#169


Długość 3/4 czy 7/8 jest dość kontrowersyjna i nie każdemu niestety pasuje. Sama zawsze unikałam sukienek midi ze względu na niski wzrost i dość krótkie nóżęta, które wydawały się masywne i kontrastowały z drobną górą. Czasem jednak coś się we mnie przełamuje i zaczynam eksperymentować z nowymi długościami i fasonami. 


Tak było też z tą sukienką, którą znalazłam na stronie FashionMia. Pomijam już, że to, co otrzymałam w przesyłce dość mocno rozmija się ze zdjęciem produktowym na stronie (nie zgadza się kolor i materiał, na pierwszy rzut oka zresztą widać różnicę w jakości), ale pozytywnie jestem zaskoczona efektem końcowym - mimo, że kiecka jest o kilka rozmiarów za duża, to ściągacz w talii ratuje sytuację, a nadmiar materiału nadaje spódnicy objętości, dzięki czemu proporcje są zachowane. 

Wiem, że buty na obcasie wydłużyłyby mi nogi, ale chciałam też uniknąć efektu granny chic i przebrania - czarne 'męskie' buty i skarpetki przełamują retro charakter sukienki. dress - FashionMia, shoes - 67, fishnet socks - Zaful (here)

Hi there! Today I am wearing retro inspired outfit, the main role belongs to this lovely bright red midi dress. I was always afraid of wearing midi skirts and dresses, because I thought it won't look well on such a short person like me. But sometimes there is a moment when I want to experiment more with new lenghts and silhouettes. I found this dress on FasionMia and even though the dress on their site looks quite different from what I received (see the color and the material?), I am really satisfied with the final result.
I chose black patent boots and fishnet socks instead of high heels to avoid looking overdressed.
What do you think about this look?

Comments

  1. sukienka ma śliczny kolorek ;)

    ReplyDelete
  2. Perfect minimalist style. The socks and platforms go beautifully! <3

    - Anna

    www.melodicthriftychic.com

    ReplyDelete

Post a Comment