Interview #7: Siostry Ohydki

Przez ostatnie trzy miesiące nie działo się zbyt wiele w kwestii wywiadów, dlatego w zamian przygotowałam dla Was coś ekstra: osoby są dwie, mam więc nadzieję, że zrekompensują Wam tak długi okres ciszy. Przed Wami Siostry Ohydki - najbardziej szalone dziewczyny w polskiej blogosferze, albo i w galaktyce! Śmiem stwierdzić, że są takim naszym odpowiednikiem dziewczyn z How Two Live, ale cóż - Sonja i Tamara są po prostu jedyne w swoim rodzaju <3
Zapraszam do lektury :)

Jak narodził się pomysł na prowadzenie bloga?

Blog powstał z naszej przyjaźni i jest nią napędzany! Od dawna chciałyśmy razem się tym zająć, bo uznałyśmy, że super byłoby pokazać w internecie nasz styl i zamiłowanie do posiadania miliona pierdół tylko dlatego, że są ładne. Problemem była jedynie nazwa i to przez nią opóźniły się narodziny Ohydek.
Skąd ta intrygująca nazwa pochodzi? :)

Zaczęłyśmy tak hashtagować zdjęcia na instagramie, na których byłyśmy razem i dopiero po jakimś czasie nas oświeciło, że to idealna nazwa na bloga. Sonja pierwsza na to wpadła, ale ogólnie super się stało, bo nie chciałybyśmy mieć nigdy, przenigdy nazwy z „fashion" czy czymś innym w tym stylu, bo to nie jest do końca to co nas interesuje. My się jaramy tym, że możemy być sobą, nie jesteśmy idealne i chcemy żeby ludzie byli przygotowani na to, że prawdziwe z nas ohydki, w razie jakby nas kiedyś spotkali na żywo hehe! 
Czym się inspirujecie przy doborze stylówek? Jakie czynniki decydują najczęściej o zakupach?

Może niektórym się wydawać, że mamy szalony styl na co dzień i że inni by się tak w życiu nie ubrali jak my, albo że zawsze jesteśmy odwalone jak szczury na otwarcie kanału, ale to nieprawda! Na co dzień ubieramy się też ohydkowo, ale tak żeby było nam przede wszystkim wygodnie i ciepło, bo jesteśmy już stare i komfort liczy się dla nas najbardziej. Zawsze czekamy na lato, bo wtedy jesteśmy najbardziej szalone! 

Na co dzień też jesteście takie zwariowane jak na blogu? ;)

Źródłem inspiracji dla nas jest tumblr, zagraniczne blogerki i podróże, to co jest w sklepach np. w Szwecji i w Anglii, ale też ludzie, których tam się widzi na ulicach. Zawsze zazdrościmy i marzymy żeby tak wyglądać, czasami się śmiejemy, że jakbyśmy nie mieszkały w Polsce to byśmy się ubierały odważniej. A nasz styl jest po prostu ohydkowy, czyli dużo kolorów, ale najwięcej różowego i czarnego! 
Miewacie czasem dni pt. "nie mam się w co ubrać"? Co w takiej sytuacji jest kołem ratunkowym?

Codziennie nie mamy się w co ubrać totalnie :( Zawsze jesteśmy niezadowolone z naszego wyglądu i z tego co ubrałyśmy #typowebaby. Właśnie takiego koła ratunkowego nie mamy, a przydałoby się nam :( 

Czy prowadzenie bloga w jakiś sposób zmieniło Wasze podejście do mody?

Nie, bo nie interesujemy się modą i nie jest ona najważniejsza na naszym blogu. Nam chodzi o to, żebyśmy się ubierały tak jak nam się podoba, a nasza dewiza to: dużo, ale tanio! Nie liczy się jakość, a ilość, co zapewne jest dość kontrowersyjne patrząc na to, że od jakiegoś czasu w blogosferze panuje moda na slow fashion. Ale my dobrze wiemy, że to nie dla nas ;) Oczywiście pamiętajmy, wszystko w granicach rozsądku, jeszcze mamy miejsce w naszych nie za dużych szafach :P! 
Wasze niedoścignione ideały stylu, ikony mody, jest ktoś taki?

Nie mamy raczej takich osób, którymi aż tak byśmy się inspirowały :). Ale ogólnie podziwiamy dużo kobiet #girlcrush, które są w naszym stylu, ale są też takie które reprezentują zupełnie inny. Np.: Tamarka kocha Natalie Kills, Natashe Lillipore, Alexe Chung, a Sonja - Audrey Kitching, Hanne Beth i Joanne Kuchte. 
Wasi ulubieni projektanci to....?

 Nie mamy ulubionych projektantów, których twórczość byśmy namiętnie śledziły, ale podobają nam się projekty Jeremiego Scotta i chętnie byśmy się w nie ubrały, bo to 100% ohydkowego stylu! 

Część garderoby, bez której nie możecie żyć?

Tamarka nie wyobraża sobie chodzić bez butów, do których ma słabość, za to Sonja kocha swój szlafroczek i nie może bez niego żyć. 


Czy macie jakieś marzenie związane z modą/blogiem?
Tamarka marzy o tym żeby być na Pudelku, a potem wystąpić w Tańcu z Gwiazdami, a tak całkiem serio to oczywiście chciałybyśmy mieć współpracę z zagranicznymi markami np. Lazy Oaf, Lime Crime, UNIF. Chciałybyśmy też być sławne i mieć dużo fanów - prawdziwych ohydkowiczów (których i tak już jest całkiem sporo i bardzo ich pozdrawiamy ;***) 
Jakie blogi szafiarskie możecie nam polecić?

 Polskie: coeursdefoxes, velvetgoldmineolgaoktawiasupcarolyn
Zagraniczne: ellen-atlanta, lazykat, mermaidens, lulutrixabelle.


I haven't posted any interview for a three months, but now it's time to present something special - there are two persons today, so I hope they will compensate the long time of silence. Let me introduce the Hideous Sisters - the most crazy girls in the Polish blogosphere, or in the whole universe! They remind me of girls from How Two Live, but Sonja and Tamara are just one of a kind.
I asked them a few simple questions, here are their answers!

How did you come up to the idea of creating such a blog? 

It was created from our friendship and it's still working like this until today! We always wanted to do something together, because we thought showing our style and our love to owning millions of things just because they are cute would be cool. The only problem was the name of the blog and this was the only reason why creation of Hideous Sisters was a little bit delayed. 

Where does the name come from?

We started to hashtag our photos on Instagram like that and then, after some time Sonja came to a conclusion that it suits perfectly for the name of our blog! We never ever wanted to have anything like 'fashion' or 'style' in the title, because it is not exactly what interests us. We feel great being ourselves, we are not perfect and we want people to know we are real hideous, in case they meet us in person! ;)
What is an isnpiration for your outfits?

Some people may think our style is so crazy and that they would never dress up like this, but it's not true! We dress up hideously every day, but we are a little bit old, taht's why comfort and warmth are important, too. We always can't wait till summer, when we are the most crazy!

Are you this crazy in your everyday life? ;)

We are isnpired by tumblr, foreign bloggers and travels, clothes we see in Sweden and England, people we see on the streets. We are always jelous and wish to look this way, and sometimes we say we would dress up more boldly if we didn't live in Poland. But our style is just 'hideous', which means a lot of colors, pink and black in general! 
What do you usually wear on an "I have nothing to wear" day?

We have this 'I-have-nothing-to-wear' day everyday :( we are always unhappy with our looks #typicalwomen. Unfortunately we don't have any lifeline, but we wish to :(
Did running a blog influence your attitude towards fashion?

Actually not, because we are not interested in fashion and it's not the most important thing on our blog. What we focus on is dressing up the way we want, and our motto is: more, but cheaper! Quantity over quality! We know it is a bit controversial nowadays when the slow fashion trend is in. We know it's not for us. Everything within reason, of course. We still have some place in our wardrobe! :P

Do you have a style icon, a person that inspires you?

We don't have such a person to be honest, but we adore a lot of women #girlcrush, whose style is similar to ours. There are also women who have different style, for example Tamara loves Natalie Kills, Natasha Lillipore, Alexa Chung, and Sonja adores Audrey Kitching, Hanna Beth and Joanna Kuchta.
Your favorite fashion designers are...?

We don't have a favorite designer, whose work we would follow, but we do like Jeremy Scott's designs - it's 100% hideous style! 

Your biggest dream concerned with fashion/blog is..?

Tamara dreams of apperaing on Pudelek.pl (popular Polish gfossip site) and then perform in Dancing with the Stars. Well, to be honest, we would like to collaborate with famous brands such as Lazy Oaf, Lime Crime or UNIF. We would also like to be famous and have a lot of fans - real hideous people (greetings to all of them who are there already!). 

The piece of clothing you can't live without?

Tamara can't live without shoes, which she is partial to, and Sonja loves her bathrobe. 
Your favorite fashion blogs?


Comments

  1. świetny post! Widać, że prowadzony jest na poziomie. Zakochałam się w zdjęciach!

    ReplyDelete

Post a Comment