Poland Fashion Week fall 2014 favorites

Fashion Philosophy Fashion Week Poland już dawno dobiegł końca, żałuję, że nie mogłam tam być tym razem. Poniżej subiektywny wybór najlepszych kolekcji.

Kas Kryst - ogromnie kibicuję tej dziewczynie, w ubiegłym sezonie pokazała mieszankę lat 60,70 i 80 (więcej TUTAJ), tym razem wróciła do mroczniejszego nurtu - w kolekcji dominowały czerń, szarości i grafity. Pierwsza sylwetka dosłownie powaliła mnie na kolana - bluza ręcznie ozdobiona 2500 przypinkami robi wrażenie! Ograniczona paleta barw zrównoważona różnorodnością tkanin. Zdecydowany faworyt. 


Katarzyna Górecka - kolekcja wyraźnie inspirowana Japonią. Dość prosta i nieskomplikowana, oparta na kontrastowych materiałach, charakteru dodają ciekawe detale, jak np. asymetryczne wycięcia. Niektóre sylwetki zalatują Alexandrem Wangiem, ale przymykam na to oko, bo w odbiorze kolekcja robi świetne wrażenie. 
Pjotr - ciężka, grungowa, uniseksowa kolekcja. Może trochę za bardzo sieciówkowa, ale te cudowne płaszcze/koce, oversize'owe koszule i wielkie kapturzaste kamizelki w połączeniu z androgyniczną stylizacją modeli i modelek tworzą wyśmienitą mieszankę.


all pics: lamode.info

Comments

  1. wow♥ I love the first collection!:) cool post!

    www.Lorietta.cz

    ReplyDelete
  2. jak dla mnie Pjotr rozgromił system pokazem! mialam ciary podczas niego. A muzyka, to było marzenie <3

    ReplyDelete

Post a Comment